معرفی دانشگاه

معرفی کامل دانشگاه تهران

جدیدترین مطالب سایت

کانال تلگرام ما

معرفی کامل دانشگاه تهران

سلام همراه عزیز. من ایمان امام جمعه دانشجوی رشته داروسازی در دانشگاه تهران هستم و امروز در این مقاله قصد دارم که درمورد این دانشگاه اطلاعات کافی در اختیارت قرار بدم. پس تا انتها همراهمون باش.

سردر اصلی دانشگاه تهران

دانشگاه تهران

همه دانش آموزان مخصوصا در رشته تجربی آرزوی تحصیل در این دانشگاه رو دارن در نتیجه قصد داریم در این به خوبی اون رو معرفی کنیم. این دانشگاه، اولین و برترین دانشگاه ایرانه و محیطی تاریخی و صمیمی داره. از نظر بافت تاریخی، باغ نگارستان، موزه مقدم و مسجد دانشگاه رو داره که باغ نگارستان به دوره قاجار مربوط میشه. یکسری از دانشکده‌ها رو جدید ساختن مثل دانشکده داروسازی و همینطور دانشکده‌هایی رو بازسازی کردن. این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه ایرانه و اساتید اون قدیمی و بسیار باسوادن.

دسترسی

پردیس مرکزی دانشگاه تهران، در میدان انقلاب قرار داره، اما دانشکده‌های مختلف این دانشگاه که نقاط مختلف شهر، مثل امیرآباد، خیابان مطهری، خیابان آزادی، بلوار کشاورز و غیره قرار دارن. اما دسترسی آسان و نزدیکی به مترو و وسایل نقلیه، همیشه از ویژگی‌های بارز این دانشگاه بوده. همچنین دسترسی راحت دانشجویان این دانشگاه به کتابفروشی‌های خیابان انقلاب، یکی از ویژگی‌های برتر این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های دیگه محسوب میشه. 

دسترسی دانشگاه شریف

انجمن‌های دانشجویی دانشگاه تهران

در این دانشگاه، تشکل‌ها و انجمن‌های دانشجویی و جهادی بسیاری وجود داره. بسیج دانشجویی، جهاد دانشگاهی و انجمن اسلامی دانشگاه تهران، از سازمان‌ها و تشکل‌های بسیار فعال قدیمی و اون هستن. استقبال از ورودی‌های جدید، برگزاری برنامه‌ها و سخنرانی‌های مختلف و جلسات دانشجویی و کتابخوانی از جمله فعالیت‌های این تشکل‌هاست.

امکانات دانشگاه

بزرگ‌ترین کتابخانه دانشگاهی ایران در دانشگاه تهران قرار داره. موسسات تحقیقاتی ژئوفیزیک، مرکز تحقیقات بیوشیمی بیوفیزیک، مرکز پژوهش تاریخ علم، مرکز مطالعه زبان، امکانات ورزشی بسیار عالی و غیره از جمله امکانات این دانشگاهه.

کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران

رشته‌های دانشگاه تهران

این دانشگاه یکی از جامع‌ترین دانشگاه‌ها در زمینه‌ی رشته‌های درسیه. این دانشگاه اکثر قریب به اتفاق رشته‌های دانشگاهی رو شامل میشه و کمتر رشته‌ای پیدا می‌کنید که در دانشگاه تهران تدریس نشه. این موضوع شامل همه‌ی گروه‌های آموزشی ریاضی، انسانی، تجربی، هنر و زبانه. درواقع یکی از ویژگی‌های بارزی که دانشگاه تهران با آن شناخته میشه، تدریس رشته‌هایی هست که در دانشگاه‌های دیگه بسیار کمیابه. 

پردیس‌ها

همونطور که بالاتر گفتیم، دانشگاه تهران یک پردیس اصلی در میدان انقلاب داره که شامل دانشکده‌های حقوق و علوم سیاسی، ادبیات فارسی، مرکز تحقیقات بیوشیمی – بیوفیزیک و هنرهای زیباست. 

اما باقی دانشکده‌های اون در نقاط مختلف شهر قرار گرفتن. غیر از این، این دانشگاه چندین پردیس هم داره:

  • پردیس دانشکده‌های فنی؛ واقع در امیرآباد تهران
  • پردیس کشاورزی و منابع طبیعی؛ واقع در کرج
  • پردیس ابوریحان؛ در شهرستان پاکدشت
  • پردیس فارابی‌؛ در شهرستان قم
  • پردیس البرز؛ در بلوار کشاورز تهران
  • و پردیس بین‌المللی کیش که اون هم واقع در بلوار کشاورز تهرانه. 

کوی دانشگاه

کوی دانشگاه تهران

کوی دانشگاه تهران به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع خوابگاهی خاورمیانه محسوب میشه. محوطه سبز فوق العاده‌ای داره و از نظر امکانات ورزشی و تفریحی بسیار سطح بالایی داره.

همواره سرویس‌هایی از خوابگاه‌ها به دانشگاه‌ها وجود داره و این نشان‌دهنده امکانات کافی این دانشگاهه. از زمین‌های دیگر این دانشگاه، دسترسی به مرکز شهر چه از پردیس دانشگاهی و چه از دانشکده‌های مختلفه که بسیار راحت و قابل دسترسی در کوتاه‌ترین زمانه.

4.7/5 - (4 امتیاز)
اشتراک گذاری این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − یک =

اسلایدرهای محبوب
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

کاربر عزیز لطفا پروکسی یا فی.لت.ر شک.ن خود را روشن کنید و روی لینک زیر بزنید.

اگر در عضویت کانال مشکل دارید به آیدی darsban1@ داخل تلگرام پیام بدید تا شما را عضو کنند.