ضرایب کنکور تجربی

سلام دوستان کنکوری رشته تجربی. توی این مطلب قراره ضرایب کنکور تجربی و امتحان نهایی رو با هم مرور کنیم. دونستن این ضرایب باعث میشه با آگاهی بیشتری درس بخونید، زمانتون رو بهتر تنظیم کنید و برای درسی که ضریب بالاتری داره، انرژی بیشتری صرف کنید. این مطلب براساس آخرین تغییرات کنکور ۱۴۰۲ نوشته شده و کاملا به روزه. پس تا آخرش با ما همراه باش.

ضرایب رشته تجربی برای امتحان نهایی

کنکور تجربی به عنوان یکی از گروه‌های آزمایشی کنکور که اقبال زیادی از سمت دانش‌آموزان بهش وجود داره، مثل باقی گروه‌ها از دو بخش عمومی و اختصاصی تشکیل شده. اما همونطور که احتمالا در جریانید، دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۲ حذف شدن و فقط دروس تخصصی باقی موندن. اما دروس عمومی همچنان توی کنکور تاثیر دارن. این تاثیرگذاری از طریق نمرات امتحان نهایی اعمال میشه. جدول ضرایب نمرات امتحان نهایی رشته تجربی در کنکور ۱۴۰۲ رو در ادامه می‌بینید:

ضرایب امتحان نهایی تجربی

نکته: ضریب درس معارف برای داوطلبان ادیان مختلف (کلیمی، زرتشتی و مسیحی) و ضریب درس زبان خارجه برای متقاضیان زبان‌های مختلف (مثل روسی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی) هم مثل ضرایب گفته شده در جدول بالاست.

ضرایب رشته تجربی در کنکور ۱۴۰۲

تغییر مهم دیگه‌ای که در کنکور ۱۴۰۲ اعمال شده، حذف زیرگروه‌ها از کنکوره. در کنکورهای قبلی، ضریب هر درسی در زیرگروه‌های مختلف، متفاوت بود و رتبه‌ی بدست اومده‌ در هر زیرگروه برای رشته‌های مختلف فرق می‌کرد. اما از امسال با حذف زیرگروه‌ها از کنکور، دروس تخصصی ضریب مشخصی در کنکور دارن و دیگه در هر رشته‌ای متفاوت نیستن.

ضرایب کنکور تجربی

مطلب پیشنهادی: بودجه بندی کنکور تجربی

3.7/5 - (3 امتیاز)

مهندس جمالی

237 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...