جزوه زمین شناسی پیش دانشگاهی
جزوه زمین شناسی پیش دانشگاهی

جزوه زمین شناسی پیش دانشگاهی

جزوه زمین شناسی پیش دانشگاهی

همون طور که میدونید زمین شناسی درسیه که برای داوطلبان کنکور تجربی، بی اهمیت قلمداد میشه و این قضیه به این دلیل هست که از تاثیر شگفت انگیز زمین شناسی در زیر گروه شماره ی ۲ بی اطلاع هستند. برای داوطلبانی که علاقه مند به قبولی رشته ی داروسازی هستند درس زمین شناسی میتواند تاثیر به سزایی برای قبولی دارو داشته باشد. این امر به این دلیل هست که نزدیک به ۸۰ درصد داوطلبان کنکور این درس رو صفر میزنند و ازش عبور میکنند.
داوطلبانی که این درس را حداقل ۳۰ درصد در کنکور به درستی پاسخ دهند متوجه تفاوت فاحش رتبه بین زیرگروه شماره ۱ و ۲ خواهند شد که کارنامه های این دسته از داوطلبان هم موجود است.
اکثریت دانش آموزان کنکوری درس زمین شناسی را درسی سخت و غیر قابل فهم میدانند که تا حدودی نیز بخاطر توضیح گنگ و غیر قابل فهم بعضی مطالب توسط کتاب حق دارند.
جزوه ها و کتاب های آموزشی موجود در بازار تا حدودی توانسته اند این نقص کتاب رو جبران کنن و توضیحات ساده و قابل فهم تری رو در متن هاشون وارد کردن.
یکی از منابعی که در درس زمین شناسی توصیه می کنیم که استفاده کنید جزوه هایی هستن که تونسته باشن قسمت های سخت و هجو کتاب رو حدف یا قابل فهم کردن باشن. از دیگر مزایای جزوه ی زمین شناسی میتواند خلاصه کردن مطالب کتاب به صورت تک نکته و نمودار درختی باشد که به دانش آموزان و داوطلبان کنکور کمک کند که مطالب به صورت طبقه بندی شده و بر اساس یک الگوریتم مشخص شده توسط ناشر جزوه در ذهن داوطلب کنکور نقش ببندد.
از دیگر مزایای یک جزوه ی مناسب زمین شناسی تاکید بر روی بعضی نکات مهم این کتاب هست که ممکنه توسط طراحان کنکور سراسری مورد سوال قرار بگیره.
بهتر است که داوطلبان کنکور بدانند که در اکثر کنکور های سال های اخیر سطح سوالات زمین شناسی به یک شکل بوده و روند متوسط رو به پایینی داشته است و این امر به داوطلبان کمک می کند که بتوانند درصد مناسبی در این درس کسب کنند.
برای آن دسته از داوطلبانی که هدفشون رسیدن به درصد ۳۰ در این درس هست بهتر است که توجه ویژه ای به نیمسال های اول کتب زمین شناسی داشته باشند زیرا بخش های ابتدایی کتب مباحث حفظی و به نسبت ساده تری در قیاس با مطالب نیم سال دوم دارند.
اما برای دسته ی دیگر از داوطلبان که هدفشان رسیدن به درصد ۵۰ و بالاتر است توصیه می شود که به اکثر مطالب اشاره شده در کتاب توجه کنند و سعی کنند در برنامه ی هفتگیشون این درس سهم مختص به خود را داشته باشد و اکیدا توصیه می شود که به هیچ عنوان مطالعه ی این درس رو به ماه های انتهایی کنکور موکول نکنند که مسلما نمیتوانند این درس رو به شکل مناسب و قابل قبولی به پایان برسانند.
در انتها بهتر است که دانش آموزان کنکوری بر حسب هدفشون برای این درصد وقت بگذارند و بدانند که باید تا چه حد در هفته برای این درس تایم بگذارند و از چه جزوه ها با چه ویژگی هایی استفاده کنند.
جزوه ی نیم سال اول پیش دانشگاهی شامل تدریس کامل و ارائه ی نکاتی که تا الان مورد توجه طراحان کنکور قرار گرفته می شود.
علاوه بر تدریس خط به خط کتاب از ویژگی های دیگر این جزوه استفاده از نمودار های درختی برای تفهیم بیشتر مطالب و حذف مطالب هجو و غیر قابل سرمایه گذاری برای صرفه جویی وقت و همچنین بررسی شکل های مهم کتاب که تا الان مورد توجه طراحان کنکور سراسری قرار گرفته و پاسخ فکر کنید های مهم کتاب که دارای ارتباط با متون اصلی کتاب هست می باشد.جای امید هست که با استفاده از این جزوه به اهداف مد نظرتون برای رسیدن به درصد های بالا در درس زمین شناسی و قبولی در رشته ی داروسازی برسید.
میتونید قبل از خرید ، نمونه ای از این جزوه رو از لینک زیر دانلود بفرمایید :
نمونه جزوه ی زمین شناسی پیش دانشگاهی :
۸,۵۰۰ تومان – خرید