کنکور 98 چگونه خواهد بود
کنکور 98 چگونه خواهد بود

کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود

کنکور ۹۸ چگونه خواهد بود

سلام دوستان. در این مقاله جزییات کنکور ۹۸ و ۹۹ رو بررسی و تحلیل میکنیم ، با دقت مطالب رو بخونید و اگه سوالی داشتید کامنت بذارید تا راهنمایی کنیم.

با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش در تابستان ، مشخص شد که نه تنها اختصاص ظرفیت ۷۰-۳۰ شایعه بوده، بلکه هیچ ظرفیت خاصی بین‌ دو نظام نداریم.
و ملاک رتبه ی بهتر شدن، فقط و فقط درصدی است که شما میزنید.
یعنی اگه امسال با درصد ۶۰ فلان رشته رو میارید، سال بعدم احتمالا اوضاع همینه.

به متن اطلاعیه ی سنجش توجه فرمایید :

۱- در سال ۱۳۹۸، سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذيل انجام مي‌شود، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید ، سوال یکسان طرح خواهد شد.

  • يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ قديم
  • يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ جديد
    توجه: داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشی ای كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.

۲- نمرات دو گروه داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تراز شده و گزينش به‌صورت رقابتي براساس نمره‌كل‌نهايي در زيرگروه مربوطه و ساير شرايط و ضوابط آزمون سراسري انجام مي‌شود. به عبارت ديگر ظرفيت مجزا براي داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تخصيص داده نمي‌شود.

 

تکلیف پشت کنکوری های 98

تکلیف پشت کنکوری های ۹۸

خیلیا میپرسن که تکلیف پشت کنکوریای ۹۸ چی میشه؟ آیا نظام قدیمی ها بازم میتونن کنکور ۹۹ رو شرکت کنن؟

پاسخ ما به این صورته : در حال حاضر سنجش اعلام کرده که نظام قدیمی ها فقط یه سال فرصت دارن. اما به نظر ما این تصمیم قابل تغییره و سنجش سال دیگه اعلام میکنه که نظام قدیمی ها میتونن ۹۹ هم کنکور بدن، با توجه به سوابق و تصمیم گیری های سنجش این حرف رو میزنیم. ما احتمال میدیم که نظام قدیمی ها ۲-۳سال میتونن پشت کنکور بمونن و با کتابهای خودشون درس بخونن.

اما فرضا اگر هم این طور نبود و سنجش مصرانه اصرار بر حرفش داشت،نظام قدیمیا نباید نگران باشن، چون کتابهای درسی نظام جدید، بسیار شبیه به نظام قدیم هستش و میتونیم بگیم در مجموع ۷۰-۸۰ درصد شباهت دارن.

یعنی فرضا اگه نیاز شد یه نظام قدیمی، کنکور نظام جدید هم بده، شباهت بسیار زیاده.

اگه دوست دارید منابع کنکور نظام جدید رو بررسی کنید، این مقاله رو بررسی بفرمایید : منابع کنکور ۹۸

ایا کنکور در سال ۹۸ برداشته میشود؟

خیر ، هیچ خبری مبنی بر این قضیه منتشر نشده و تمامی اخبار حدس و گمان هستند و هیچ موضع گیری رسمی ای انجام نشده.

حذف کنکور به این راحتی ها و به این زودی ها اتفاق نمیوفته، اولین گام حذف کنکور اینه که امتحانات ۳ سال آخر نهایی بشه که هنوز این اتفاق هم نیوفتاده.

 

کنکور ۹۹ چگونه است

در سال ۹۹ نیز کنکور حذف نخواهد شد و سوال اصلی اینجاست که نظام قدیمی ها، میتونن ۹۹ کنکور بدن یا نه؟

سنجش فعلا گفته نظام قدیمی ها فقط میتونن ۹۸ کنکور بدن، اما ما احتمال میدیم سنجش تا ۲ – ۳ سال بذاره نظام قدیمیا کنکور بدن. چون متقاضی زیاده.

اخبار کنکور سال ۹۸

جهت اطلاع دقیق از اخبار کنکور ۹۸% حتما پیج اینستاکنکوری رو در اینستاگرام فالو کنید. در اون پیج که توسط گروه خودمون اداره میشه، به صورت لحظه ای اخبار کنکور رو قرار میدیم و هیچی رو از دست نمیدیدید. instakonkoori

درباره مهندس جمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *