نحوه مطالعه صحیح درس جبر و احتمال سوم ریاضی برای آمادگی در امتحانات نهایی

نحوه مطالعه صحیح درس جبر و احتمال سوم ریاضی برای آمادگی در امتحانات نهایی

نحوه مطالعه صحیح درس جبر و احتمال سوم ریاضی برای آمادگی در امتحانات نهایی

درس جبر و احتمال یکی از درس‌های نهایی سال سوم ریاضی با ضریب دو است. درس جبر و احتمال یک درس ترکیبی از استدلال و محاسبات ریاضی است؛ بنابراین برای موفقیت در این درس توصیه می‌کنم ابتدا با یک‌سری روش‌ها و نکات آموزشی که هموارکننده‌ی مسیر حرکت شما هستند آشنا شوید؛ سپس شروع به خواندن درس کنید.

 

بارم بندی درس به درس امتحانات نهایی سال سوم رشته ریاضی اعلام شده توسط آموزش پرورش
* در این درس بهترین و اصلی‌ترین منبع برای امتحانات نهایی، کتاب درسی است. شما باید خط به خط آن را بخوانید و تمام مثال‏ها و تمرین‏های حل‌شده و حل‌نشده را حل كنید.

برای مطالعه درس هندسه ۲ برای آمادگی در امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* استدلال یک عامل مهم در یادگیری مطالب است. برای حل سؤالات این درس، تنها به حفظ نكات، قضیه‏ها و فرمول‏ها اکتفا نکنید، بلكه آن‌ها را عمیق یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.
* باید توجه کنید که كلاس، جزوه و نمونه‌سؤالات ابزار کمکی برای موفقیت شما هستند؛ ولی برای تبدیل این ابزار به ابزار اصلی باید هر سؤال از این ابزارها را بارها و بارها حل کنید.

برای خواندن نحوه مطالعه صحیح درس فیزیک سوم تجربی و ریاضی برای امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* برای یادگیری کامل در درس جبر و احتمال ابتدا باید یک درک کلی از مطالب در کلاس درس داشته باشید (درس را از دبیر بیاموزید)؛ سپس با تمرین سؤالات گوناگون مطالب یادگرفته‌‌شده را به مرحله‌ی تثبیت برسانید و در آخرین وهله با مرور جامع، سطح تثبیت خود را به مرحله‌ی تسلط برسانید.
* لازم به ذکر است در چنین درس‌هایی چون ممکن است فرمول‌ها، رابطه‌ها و نکات را پس از مدت‌زمان کوتاهی فراموش کنید، باید یک خلاصه‌ی جامع از اول سال تهیه کنید و آن‌ها را در فواصل معین، مرور و دوره كنید.

 

برای خواندن نحوه مطالعه صحیح درس حسابان برای امتحان نهایی اینجا کلیک کنید.

* در آخرین گام برای بالا بردن دقت و سرعت عملتان، حتماً تعداد زیادی نمونه‌سؤال نهایی را در طول سال تمرین كنید تا میزان یادگیری‌تان افزایش ‌یابد.

موفق باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *